★★★★★ 4.2 31 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.mjs-joinery.co.uk
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Overall Length: 143 mm or 5 5/8''. Hole Spacing: 128 mm or 5 1/32''.
  • Easy Installation: Screw-Mounted. Included two size of screw : 25mm or 1'' & 40mm or 1 9/16''.
  • We're confident you 'll love your LANC knobs,So it's backed by LANC's Limited Lifetime Warranty.
Color 128mm - Chrome
Shape Rectangular
Brand Name LANC
Metal Type Zinc Alloy
Style Name Modern
Unit Count 2.0 Count
Handle Type Knob
Item Weight 449 Grams
Finish Types Copper
Manufacturer Lancas Home
Model Number B202P128-P2
Material Type Zinc Alloy, Czech Crystal
Exterior Finish Zinc
Handle Material Zinc
Number of Items 2
Additional Features Easy to Install
Included Components Knob
Customer Package Type FFP
Item Dimensions L x W 5.67"L x 1.38"W
Specific Uses For Product Cabinets
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
31 ratings | 13 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (24)
4 stars
6% (2)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (3)